מילון מונחים

PSD to HTML

PSD to HTML (או לפעמים PSD to XHTML), ובעברית חיתוך אתרים או פירוק אתרים, מתאר את תהליך המרת אתר ל HTML לאחר שהסתיים שלב עיצוב אתר בתוכנת פוטושופ או אחרת. בתהליך זה לוקח מעצב אתרים את עיצוב האתר המוכן וממיר אותו לפורמט HTML או XHTML תקני אשר יוצג כראוי בכל הדפדפנים השונים.

רזולוציית מסך

החלטה חשובה בתהליך עיצוב אתרים היא לאיזו רזולוציית מסך יעוצב האתר. נהוג עדיין לעצב אתרים לרזולוציית מסך נמוכה של 800X600, למרות שמעל 50% מהגולשים כיום כבר צופים ברזולוצייה של 1024X768 ויותר, אולם מתוך כוונה להתאים לכל הגולשים עדיין מעצבים את האתר למסכים בעלי רזולוציית צפייה נמוכה יותר.

יחס גרפיקה לטקסט

מתאר את היחס הנקבע בין תמונות ואלמנטים גרפיים אחרים כגון פלאש הכלולים בתוך עיצוב אתר לבין הטקסט בעמוד. יש לזכור תמיד כי טקסט לעומת כל אלמנט גרפי אחר שוקל הכי פחות וקריא למנועי חיפוש, לכן חשוב לשמור על יחס גבוה של הטקסט לגרפיקה בעמודים השונים באתר.

ארגון האינטרנט העולמי W3C

ה W3C הינו איגוד האינטרנט העולמי, הקובע חוקים ותקנים לתהליך עיצוב אתרים. עיצוב אתרים מקצועי ונכון יעמוד תמיד בתקנים אלה.

עמוד נחיתה

עמוד נחיתה, מונח נרדף לעיתים למונח מיניסייט (Minisite) בא לתאר אתר פשוט וממוקד הכולל לרב עמוד אחד בלבד בעל תוכן ופרטים מעטים ולעיתים רבות טופס השארת פרטים ויצירת קשר. עמוד נחיתה משמש לרב כהפניה של באנרים ופרסומות.

באנר

באנר (Banner) הינו אלמנט פרסומי המוצג בעמוד, בדומה לפרסומת בעיתון. לרב, עיצוב באנרים מתבצע בתוכנת פלאש, עבור פרסומות מונפשות המושכות את העין, למרות שישנים באנרים רבים סטטיים (תמונה בלבד).
באנרים לרב מפנים לעמוד נחיתה נפרד או לאתר אחר.

קונספט גרפי

מונח שגרפיקאים רבים משתמשים בו. קונספט גרפי הינה למעשה שפה גרפית ומבנה הקובעים את מבנה האתר, מיקום האלמנטים השונים באתר, פלטת הצבעים שתלווה את האתר, פונטים בשימוש וכו'. לרב, לאחר שנקבע הקונספט הגרפי של האתר, עיצוב שאר עמודי האתר פשוט ומהיר יותר, מכיוון שהוא מסתמך על הקונספט המוסכם כבר לאתר, ו"מדבר" באותה שפה גרפית.