עיצוב אתרים מקצועי

עיצוב אתרים, כמו כל תחום בניית האתרים הוא עיסוק "פרוץ" יחסית, כלומר גם אם מישהו למד עיצוב אתרים אין זה אומר כי הוא טוב בזה וכנ"ל ההפך, אם מישהו לא למד את זה אין זה אומר שכישוריו בעיצוב אתרים לוקים בחסר.

עיצוב אתרים הוא תחום הכורח בתוכו גם כישרון אומנותי מסוים וגם הבנה של החלל האינטרנטי וההבדל בין העסקת חברת עיצוב אתרים מקצועית לבין העסקת חברות עיצוב אתרים חובבניות יכול להיות ההבדל בין בניית אתר מוצלח לבניית אתר שנועד לכישלון.

איך ניתן להבחין בין עיצוב אתרים מקצועי לחובבני?

  • עיצוב אתר מונחה טבלאות – זו שיטה ישנה ולא מקצועית לעיצוב אתרים. הדרך המקצועית לעיצוב אתר היא שימוש ב-CSS ותגיות DIV לפי תקן ה W3C, אגון האינטרנט העולמי)
  • התאמה לדפדפנים – עיצוב אתר מקצועי מתייחס למגבלות של כל דפדפן ושומר על קווים שיוצגו באותו אופן אצל המשתמש בלי קשר לאיזה דפדפן מותקן אצלו במחשב
  • שימוש באלמנטים ומקוריים לעיצוב- עיצוב אתרים שמסתמך על מודלים קבועים משדר חוסר מקצועיות, מה גם שעיצוב אתרים מבוססי מודל ניתנים לשימוש ע"י כולם וסביר להניח שאותו מודל כבר נוצל לאתר אחר. מיותר לציין ששני אתרים שונים שנראים אותו דבר יוצרים תחושה חובבנית.
  • עיצוב נקי – המגמה כיום היא לייצר אתרים בעלי מראה נקי, העמסה בצבעים, באנרים מהבהבים ותוכן שולי נחשבת לטעם גרוע.
  • עיצוב אתר מקצועי חייב להבין את מטרות האתר ולהיבנות סביבה ולא להיות מפגן כישורים של המעצב או של התוכנה בה הוא משתמש
  • קידום אתרים – נכון שעבודת הקידום נעשית בעיקר לאחר שהאתר עלה לאוויר אבל עיצוב אתרים מקצועי חייב להביא בחשבון את העקרונות החשובים לקידום כמו דגש כל טקסט, חוסר יכולתם של מנועי החיפוש לקרוא פלאש וכו'. אתר שניבנה כולו כתמונות מכשיל מראש את עבודת קידום האתר.

עיצוב אתרים מקצועי דורש ממעצב האתר להתייחס לאלמנטים רבים, החל ממגמות העיצוב הנוכחיות ועד לאופן בו הרשת עובדת, הכל כמובן צריך לצאת בראש ובראשונה מצרכי הלקוח ומהשוק אליו הוא רוצה להגיע. בסופו של דבר האתר אמור להשביע את רצונו של הלקוח ולתפקד באופן אופטימלי בתחום הרלוונטי, עיצוב אתר ורוד וחולמני לבנק לדוגמה סביר להניח שלא יממש את המטרה לשמה הוא נבנה גם אם זה יהיה העיצוב הכי יפה ומתוחכם בעולם.

עיצוב אתר מקצועי מתוך חשיבה והבנה יהווה נכס צאן ברזל ללקוח ולגולשים הפוטנציאלים שלו.